Добар квалитет евтини таблети

Ви го претставуваме вашето омилено место на видете ги анализите, споредбите и мислењата на сегашните евтини таблети секогаш кога размислувате да купите еден од овие уреди.

Таблет е мобилен уред со интернет конекција кој работи на сличен начин како паметните мобилни телефони, лесен, со екрани на допир и бесплатни апликации што може лесно да се преземе. Најистакнатите статии:

Најдобрите евтини таблети

Еве избор од најдобрите евтини таблети што можете да ги купите токму сега.

За да ја направиме оваа компаративна табела, земавме предвид:

 • Само најпродаваните: Вообичаено, производите што се продаваат најмногу се затоа што ги исполнуваат очекувањата на корисниците. Поради оваа причина, во следната табела ќе се појават само моделите кои најмногу се продаваат од корисниците, нешто што гарантира дека ќе купите таблет кој е темелно тестиран од илјадници клиенти со кој се уверувате дека немате проблем со него.
 • Позитивни повратни информации: поврзани со продажбата се оценките. Ако таблетот се продава многу, ќе има и многу мислења, па ако се позитивни тоа е добар знак. Во споредбата на евтините таблети ќе видите само производи со најмалку четири ѕвезди, така што забелешката е практично извонредна. Дополнително, во датотеката на секој производ ќе можете да ги прочитате мислењата на многу корисници кои го купиле и се задоволни со него.

Со овие две простории можете да го купите вашиот нов таблет со целосна гаранција за задоволство:

Евтини споредби со таблети

Ако сè уште не сте сигурни кој да го изберете, во текот на оваа статија ќе ви објасниме што треба да земете во предвид при купување на евтин таблет:

Евтини таблети по големина

Евтини таблети според цената

Евтини таблети по тип

Евтини таблети по употреба

Евтини таблети по марка

Ако сте во потрага за ефтини таблети, можете да обрнете посебно внимание на некои брендови кои ви го нудат токму она што го барате, но без разочарување. Тие марки се:

CHUWI: Овој друг кинески производител, исто така, ги револуционизира мрежите поради своите квалитетни производи и ниските цени. Покрај тоа, брендот исто така привлече големо внимание обидувајќи се да го имитира Apple со својот дизајн. Овие евтини таблети обично имаат добри перформанси благодарение на нивниот моќен хардвер, како и 4G LTE технологијата, тастатурите и дигиталните пенкала во некои од нивните модели. 

АМАЗОН: Гигантот за онлајн продажба има и многу евтини и квалитетни мобилни уреди, како што се неговите таблети Fire. Може да најдете модели како Fire 7 (7") или Fire HD 8 (8"). Тие се многу компактни модели, со добри перформанси, добра автономија и екран со пристоен квалитет. Тие имаат оперативен систем FireOS, односно модификација на Amazon базирана на Android (и компатибилна со нивните апликации). Овој систем доаѓа со неколку претходно инсталирани апликации на Амазон, така што ќе биде идеално ако редовно ги користите овие услуги (Прим видео, музика, фотографии,…). 

HUAWEI: таа е една од најмоќните и најиновативните компании во Кина, која секогаш нуди најнова технологија, високи перформанси, ажуриран оперативен систем, многу внимателен дизајн и некои карактеристики што ќе ги најдете само во некои премиум, како што е алуминиумско куќиште. Сето тоа ќе можете да го добиете за малку, и со максимални гаранции кои ги нуди таков бренд, без ризик да изберете други евтини брендови кои генерираат недоверба. 

ЛЕНОВО: Овој друг кинески гигант е исто така меѓу најважните компании во технолошкиот сектор. Тоа дава голем мир при изборот на нивните производи, знаејќи дека навистина го добивате она што го очекувате од таков производител. Покрај тоа, нивните таблети имаат доста конкурентни цени, и со многу добри технички карактеристики. Покрај тоа, тие имаат тенденција да имаат внимателен дизајн и нивниот екран нема речиси никакви рамки, што е многу позитивно за максимизирање на работната површина додека се намалуваат димензиите. 

SAMSUNG: Тој е еден од великаните на технологијата во областа на мобилните уреди, заедно со Apple. Марката е синоним за највисок квалитет и најнов хардвер, како и оперативен систем што може да се ажурира од ОТА за да ги има сите ажурирања и безбедносни закрпи. Се разбира, јужнокорејската фирма е еден од лидерите во развојот и производството на панели за прикажување, така што дисплејот ќе биде една од нејзините силни страни. И, иако не се најевтини, за многу малку можете да најдете некои модели од лани или пред неколку години. 

APPLE: оние од Купертино се издвојуваат по внимателниот дизајн и минимализмот, како и по понудата на многу софистициран хардвер и систем. Секогаш во првите редови на технологијата, со високо оптимизирани уреди за постигнување максимални перформанси и автономија. Покрај тоа, тие се грижат за секој детал, а контролата на квалитетот е одлична, па ќе добиете многу издржлив уред. А, и покрај тоа што е најскапата марка, можете да најдете и некои постари модели по доста атрактивни цени.

Техничките карактеристики на таблетите

Ако не сте многу вклучени или вклучени во темата технологија, веројатно е дека сакате брзо да прегледате некои од концептите што може да се појават во прегледите или таблетите на таблетите и на нашата страница и на други. Не грижете се, тоа се само неколку мали јазичиња.

Екран

екран на таблетот

Созревањето на технологијата предизвика многу опаѓање на цената на панелите, уште повеќе кога станува збор за помали димензии, како оние што се монтирани на мобилни уреди. Затоа, тоа што е евтин таблет не е пречка за да не можете да имате квалитетен екран или пристојна големина.

 • Можете да најдете панели од 7 "до димензии од 10", 12" или повеќе во некои случаи. 
 • Резолуциите обично се многу различни, но генерално тие имаат тенденција да се движат од HD екраните на некои евтини уреди, до некои повисоки од 2K. Очигледно, колку е поголем избраниот екран, толку е поголема резолуцијата за да се одржи добар сооднос на густина на пиксели, што е важно кога се гледа внимателно. 
 • Што се однесува до технологиите на панелите, тие обично ќе бидат IPS екрани, со одлични резултати на осветленост и живи бои, како и многу брзи во однос на времето на освежување и одговор. Од друга страна, тука се и OLED, кои исто така монтираат некои единици. Во овој случај, тие имаат прекрасен контраст, со почиста црна боја, извонреден агол на гледање и помала потрошувачка на енергија, за да се продолжи траењето на батеријата повеќе. 
 • Исто така, важно е да ја контролирате агилноста на екранот, особено ако сакате да гледате видео или да играте видео игри. Параметрите што треба да се следат во овој поглед се стапката на освежување, која треба да биде што е можно поголема (на пр.: 120 Hz), и времето на одговор, кое треба да биде што е можно пониско (на пр.: <5 ms). Стапката на освежување покажува колку пати сликата се ажурира во секоја секунда, додека времето на одговор е времето потребно за промена на бојата на пикселот (важно за одржување на добра острина кога има движење на сликите). Затоа и двете влијаат на квалитетот. 

Процесор

Процесорот во основа е оперативен центар на системот на таблетот. Сè што му испраќаме оди преку него и затоа тој ги извршува нашите наредби и упатства без да праша зошто. Колку е побрзо, толку порано ќе се извршат овие упатства.

Марките кои ќе звучат ќе бидат Intel и AMD. А кај моделите најнормални ќе бидат ARM, MediaTek, Atom или Snapdragon. Тоа не е нешто за што треба многу да се грижите бидејќи процесорите генерално веќе даваат доволно од себе и не мора да го гледате многу освен ако не сакате да му дадете огромни перформанси на вашиот таблет, но за ова, компјутерите веќе се таму.

RAM меморија

RAM меморијата е „меморија за случаен пристап“. Се користи во нашиот систем за обработка на податоци. Количината на RAM меморија оди во мегабајти или гигабајти (овие секунди повеќе ве интересираат). Се користи за обработка на видеа, игри, програми. Процесорот за кој зборувавме прави оваа RAM меморија да работи како да е нацрт за да можете да ги развивате останатите инструкции со поголема брзина и да не се грижите за други проблеми.

Она што го барате е таблет со повеќе од 2 GB RAM, доколку сакате нешто од среден опсег. Инфериорен во однос на ова веќе би бил таблетот за користење при прелистување или многу повремено.

Внатрешна меморија

клуч за таблет со SD картичка

Повеќето таблети прифаќаат надворешни мемориски картички, барем на Android, iPad веќе не. Значи, ако сакате да купите еден од овие уреди, но од брендот Apple, тоа е нешто што ќе мора добро да го погледнете. Инаку, ако сакаш со оперативен систем Андроид (од Гугл) не мора толку да го гледаш.

Само имајте на ум дека можете да ја проширите внатрешната меморија (каде што складирате фотографии, видеа и документи) со microSD картичка која може да се купи по добра цена без да барате многу.

Conectividad

Таблетите обично имаат различни типови на поврзување

Безжично поврзување: технологии кои не бараат жици.

 • WiFi: овозможува поврзување на Интернет безжично, се додека сте во опсегот на рутер. 
 • LTE: имаат слот за SIM картичка, со што се додава брзина на пренос на податоци, како мобилните уреди. Тоа ви дава можност да користите 4G или 5G за да можете да се поврзете на интернет каде и да сте, без да зависите од некоја WiFi мрежа. 
 • Bluetooth: Оваа друга технологија ви овозможува да поврзувате компатибилни уреди. На пример, можете да го користите таблетот како далечински управувач за вашиот паметен телевизор или да поврзете безжични слушалки со него, надворешни тастатури, BT звучници, звучни ленти, споделување податоци помеѓу уредите итн.

Пристаништа: за поврзување со жици. 

 • USB: Приклучоците за MicroUSB или USB-C обично се користат за полнење на батериите. Сепак, тие понекогаш поддржуваат OTG, што ви овозможува да поврзете надворешни USB уреди на овие порти, како таблетот да е компјутер. На пример, можете да поврзете надворешен USB стик. 
 • MicroSD- Слотови за мемориски картички ви овозможуваат да додадете повеќе капацитет за складирање како додаток на внатрешната меморија. Дополнително, ви овозможува да ја извадите картичката со сите ваши податоци доколку уредот се расипе, нешто што нема да можете да го направите со внатрешната меморија. 
 • Аудио приклучок: е врската за слушалки или надворешни звучници компатибилни со овој AUX од 3.5 mm. 

Платформа

ОС или оперативен систем е интерфејс преку кој можете да комуницирате со вашиот таблет. Тие се збир на софтвер/програми подготвени да бидат во функција додека го користите вашиот таблет. Значи, можеме да кажеме дека тоа е она што делува како трето лице за да можете да комуницирате со вашиот уред.

Android и Windows ќе ви звучат познато, но има и iOS (направено од Apple) и FireOS (создаден од Amazon). Искрено мислиме дека сите се добри и се лесни за користење и навикнување, но она што најмногу се фрлало отсекогаш било или Android или Windows.

тежина

Важно е малата тежина, под 500 грама за екрани до 10 "и околу 350 грама за 7".

Во зависност од тоа дали е поголема или помала големина, таа тежина може да варира, покрај материјалите што се користат во завршницата или големината на батеријата.

Важно е да е лесен за да не е непријатно да се држи долго време. И овој фактор станува особено важен ако е наменет за малолетници, бидејќи тие имаат тенденција да имаат помала сила од возрасните. 

Што правиме во евтини таблети?

Барате евтини таблети? Тогаш сте на вистинското место. Оваа веб-локација ја гледа светлината на денот за да ви ги донесе најдобрите анализи и споредби во светот на технологијата и, поконкретно, на таблетите. Наша цел и приоритет е да ви помогнеме, но и да ве советуваме при купување таблет, за да заштедите пари со купувањето.

Нашиот ИТ експерт од Евтини таблети Тој е инженер за компјутерски системи и мрежи, па ќе се обиде што појасно да ви ги објасни сите модели кои моментално постојат за на овој начин да ви биде многу полесно да го купите вашиот нов евтин таблет, за да можете да го направите вашиот одлука со целосна гаранција дека купувате производ кој одговара на вашите потреби.

Се разбира, малку по малку ќе го подобруваме и ажурираме нашиот водич за купување таблети со најдобрите понуди и новите модели лансирани од производителите. Ако сакате да дознаете повеќе за нас, не пропуштајте го нашиот дел кој сме.

Која да ја купам?

Можеби размислувате кој да го изберете. Потоа, има низа работи кои треба да се запрашате: Ако сакате со или без камера, безжична интернет конекција (Wifi) или 3G, дали ќе ја користите дома или на кафе итн. Побарајте го оној што го барате на оваа страница и ќе го најдете.

За да навлеземе подлабоко во вашиот избор, направивме статија за каков таблет да купам за луѓе на кои сè уште не им е јасно. Ќе го видите тоа има таблети со добра цена и со карактеристики што ги барате и употребата што сакате да ја дадете.

Цена се движи

Ние ви помагаме да изберете брзо. Колку сакате да потрошите?:

300 €

* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

Првиот масовен пазар се појави во 2010 година со првото лансирање на Apple iPad по стратосферска цена. Оттогаш, неколку конкуренти, вклучувајќи ги Samsung, Google и Amazon, лансираа широк спектар на овие уреди.

Моментално можете да купите таблет по цена помалку од 100 евра иако препорачуваме да бидат наоколу од 100 до 250 евра во зависност од карактеристиките што ви се потребни. Без сомнение има и таблети од повеќе од 300 евра иако ако нема да му дадете многу напорна употреба, не е неопходно да трошите толку многу.

Поради моменталната конкурентност на овој пазар нема потреба да се троши цело богатство во добивањето на овие мали компјутери. Има евтини таблети со одлични карактеристики За вашите потреби, за ова направивме споредба на цените на таблетите во случај вашиот буџет да се движи во ограничен опсег. Има по нешто за сите буџети.

Што може да направи таблетот за мене?

Лесен е и интуитивен за користење, удобен за носење поради неговата мала големина и се вклучуваат многу брзо за да ви понудат скоро инстант поврзување со интернет или апликации.

Овие може да се преземат за да се додаде a широк спектар на практични и забавни функцииод цртање и играње игри до работни активности како Word или Excel.

На најчести употреби на еден од овие гаџети вклучуваат: Читање книги, весници и списанија, сурфање на интернет, играње игри, гледање телевизија, испраќање и примање е-пошта, правење видео повици, пишување ... Може да имате сите овие функции без жртвување на квалитетот.

Дали има таблети со добра цена и добар квалитет?

Дефинитивно! И не мора да ја барате секоја карактеристика во Википедија бидејќи овде ви ги даваме сите информации што ви се потребни за да купите таблет. Исто така, во нашите споредби нема да вклучиме ниту еден од овие уреди што ние самите не би ги избрале. Кога купувате таблети ќе треба само да се грижите за тоа кој го сакате и веќе ќе ги имаме организираните информации за да можете да го пребарувате и најдете најдоброто додека да трепнете.

Можеме да ви помогнеме во повеќе работи

Ние не само што ги разгледуваме најистакнатите таблети на пазарот, туку служиме и како водич. Имаме неколку водичи кои ги развиваме бидејќи наидовме на корисници кои ни пишуваа во коментарите. Еве мал список и запомнете дека доколку имате какви било прашања, секогаш сме отворени во коментарите да ги прочитаме вашите прашања и да ви одговориме.

 • Каков оперативен систем треба да има мојот таблет? Со оваа публикација се обидуваме да ве натераме да го видите тоа без разлика каков оперативен систем има вашиот евтин таблет, иако добро, се е кажано, ние што го администрираме овој портал не сме многу за некои, но многу корисници имале добри искуства или се навикнати на одредени. Како и да е, ние ви ги нудиме најдобрите прегледи и за Android, Windows, iOS или FireOS, но како резиме можеме да кажеме дека сите овие се погодни, бидејќи тие се многу прифатливи за користење.
 • Која детска таблета е најдобра за моето дете? Ова беше една од најбараните публикации. Се повеќе семејства се обложуваат на користење таблети за најмалите во куќата. Како и да е, за ова да не излезе од контрола и да ги остави нашите деца во рацете на технологијата, добар детски таблет мора да има родителска контрола и да има одредени функционалности за најмалите. Пристапот до апликациите и блокирањето на другите е од суштинско значење за да се обезбеди контрола на користењето на таблетот од страна на децата, и во овој случај повторно ги исполнуваме очекувањата.
 • Која е најдобрата таблета? За оние кои го сакаат најдоброто од најдоброто. Не така одамна рековме како кинеските таблети не се најсигурни за купување, па решивме да донесеме статија во која се повикува спротивното, односно најдобрите таблети што можат да се најдат на пазарот денес. Ги составивме земајќи ги предвид многу фактори и софтверот и хардвер за таблети, па повторно, го оставаме изџвакано за да нема сомнежи и мора да користите десетици различни страници за да го одредите најдоброто место или најдобриот мобилен уред.

Купи таблет или лаптоп?

Кога станува збор за купување на електронски уред кој може да го носите со себе во секое време, многу корисници имаат многу често прашање: Што е подобро да се купи? Таблет или лаптоп? Во многу прилики тие се гледаат како два производи кои можат да го заменат другиот. Иако одредени аспекти секогаш треба да се земат предвид при купувањето на едното или другото.

Пред сè, корисникот мора да биде јасен за употребата што сака да ја направи на споменатиот уред. Ова е нешто што ќе ви биде од витално значење кога ќе донесете одлука да купите лаптоп или таблет. Но, тоа не е единственото нешто што треба да се земе предвид. Постојат голем број дополнителни аспекти, кои ги споменуваме подолу.

Првото нешто што треба да биде јасно е за што сакате да го користите уредот. Таблетот генерално се гледа како производ за одмор. Особено кога прелистувате, преземате апликации или игри или гледате серии и филмови со него. Отсуството на тастатура во него обично го отежнува тоа да биде добра опција за работа.

Иако можете да купите тастатури или има модели што доаѓаат со една, отстранлива, вклучена. Затоа има многу модели предодредени да студираат или да работат, иако тие се најмалку, во оваа смисла. Потрошувачите често избираат лаптоп прво за работа. Бидејќи е помоќен, има тастатура, како и соодветни алатки за работа, како што е поголем екран, меѓу другото.

Буџетот е исто така одлучувачки фактор. Лаптопот е значително поскап од таблетот, во повеќето случаи. Затоа, расположливиот буџет може да определи купување на еден или друг производ во одредено време. Иако за среќа секогаш има понуди, промоции или можност за обложување на реновирани производи, кои ви овозможуваат да заштедите пари при купувањето.

Но, сè додека сте јасни за употребата што сакате да ја направите на производот, ќе знаете дали во вашиот случај е подобро да купите лаптоп или таблет. Следно ќе зборуваме за предностите што секој производ ги има во однос на другиот.

Предности на таблет наспроти лаптоп

Од една страна, таблетите се поевтин производ, генерално, во споредба со лаптоп. Доколку барате нешто едноставно, можно е да купите таблет дури и за 100 евра или помалку. Значи, тоа значи помалку труд за џебот на потрошувачот во повеќето случаи. Секогаш има таблети од високата класа, со цени до 600 евра. Но, просечната цена е пониска од онаа на лаптопот.

Големината на таблетот е нешто што ги прави особено удобни. Бидејќи нивниот дизајн е обично тенок, тие тежат малку и покрај тоа што имаат екран од 10 или 12 инчи во некои случаи, тие не се премногу големи. Тоа значи дека тие можат постојано да се носат во ранец. Затоа, тие се идеален производ за патување, бидејќи тежат и зафаќаат помалку од лаптоп.

Од друга страна, таблетите можат да бидат поудобни кога играат игри, гледаат видеа или преземаат апликации. Тоа е производ наменет во повеќето случаи за овие функции. Затоа, тие имаат добар екран за консумирање содржина, а лесно е да се преземаат игри (во повеќето случаи бесплатно) за да може да се игра од таблет.

Една од големите предности што обично ги нуди таблетот е леснотијата на користење. Повеќето од нив користат Android, кој е лесен за користење оперативен систем. Неговиот интерфејс е едноставен, интуитивен и нема никакви компликации. Што го прави многу лесен за користење таблет за сите типови на корисници.

Кога станува збор за читање, таблетот може да биде поудобен од лаптопот. Многу корисници го користат својот таблет како е-читач. Ви овозможува да отворате документи како PDF со целосна удобност. Така можете да читате книги или да учите во нив без премногу проблеми. Покрај тоа, бидејќи е толку лесен, можете да го носите секаде со себе, исто така секојдневно со јавен превоз, на пример.

Друг аспект што не може да се заборави во случај на таблет се камерите. Таблетите денес обично имаат две камери, една предна и една задна. Ова е нешто што овозможува многу повеќе нивна употреба. Можете да остварувате видео повици, како и да фотографирате со нив. Исто така, можно е да се користи камерата за скенирање документи, благодарение на достапните апликации.

Конечно, процесот на негово вклучување и исклучување е многу едноставен. Ова не само што овозможува подобра употреба на таблетот. Исто така, овозможува доколку во даден момент сакаме да се консултираме со нешто, само треба да го притиснеме копчето за вклучување и таблетот повторно да биде активен. Што ни овозможува да го имаме на располагање кога сакаме.

Недостатоци на таблета наспроти лаптоп

Отсуството на тастатура го прави таблетот да не одговара како лаптоп при работа. Бидејќи пишувањето на екран не е нешто удобно, покрај тоа што е исцрпувачко ако се работи подолго време. Иако постојат тастатури со кои може да се користи таблет за оваа намена, тоа не е исто. Покрај тоа што треба да ја поврзувате тастатурата секогаш кога сакате да напишете нешто.

Исто така, таблетот има помалку енергија и складирање од лаптопот. Затоа, ако корисникот сака да има многу датотеки, од кој било тип, во случај на таблет, тие ќе бидат поограничени. Бидејќи друг проблем што се јавува многу често кај таблетите е тоа што има модели кои не дозволуваат да го проширите складирањето. Нешто што дополнително ги ограничува можностите на корисникот.

Ова може да се забележи особено кога станува збор за извршување на неколку задачи. Бидејќи таблетот, особено најскромните, има тенденција да се урива или да работи бавно ако имате отворени неколку апликации или процеси. Лаптопот ќе ви овозможи да извршите неколку процеси во исто време без премногу проблеми.

Батеријата на таблетот обично има повеќе ограничувања. Иако многу таблети може да се користат со часови, потрошувачката обично е висока. Значи, ако играте многу или гледате содржина на неа, потрошувачката на батеријата е обично висока, што значи дека батеријата нема да трае премногу часови. Нешто што може да предизвика помалку да уживате.

Лаптопот има и подобри алатки кога станува збор за работа и поврзани со продуктивноста. Многу од програмите што се користат за да се дојде до работа, без разлика дали се работи за канцелариски пакет или програми за професионалци, најдобро функционираат на лаптоп. Има дури и такви што можат да се користат само на компјутер. Што значи дека во тој случај не треба да се обложувате на таблет.

Аудиото е една од слабите точки на таблетите. Сè уште нема многу подобрувања генерално, во некои специфични модели од високата класа има промени. Но, ова е нешто што може да се забележи кога гледате филмови, слушате музика или играте игри. Искуството може да биде нарушено во таа смисла.

Ќе продолжиме како и секогаш со проширување на информациите на порталот. Некогаш известувавме за лансирањето и повеќе бевме посветени на портал за вести, но конечно поради вклученоста на многу корисници тргнавме по поинаков, потежок и продолжен пат и посветени сме на евалуација на таблетите што излегуваат. Можеби ќе бидат потребни недели за да се извади нов предмет, но тие веќе велат квалитетот чека, а во нашиот случај мислиме дека е целосно точно.

Така, претпочитајќи да нудиме квалитетни информации со сите достапни информации и врски, мислиме дека на оние кои не посетуваат не им треба друга страница, бидејќи за една година направивме веб-страница со стотици зборови кои се однесуваат на таблети.

Каде да купите евтин таблет

Ако сте во потрага за купи евтин таблет, имате неколку опции каде што можете да ги купите најдобрите брендови и модели, како што се: 

 • Амазон: гигантот за онлајн продажба е позициониран како една од омилените опции, бидејќи има мноштво понуди и сите брендови и модели што можете да ги замислите. Тоа ви дава можност да го најдете токму она што го барате. Дополнително, ги имате сите гаранции и безбедност што ги обезбедува оваа платформа, покрај агилноста на испорака доколку имате претплата за Prime. 
 • Медијамаркт: Германскиот ланец ви овозможува можност да го купите вашиот таблет по поволна цена и со одење до најблиското продажно место, како и од неговата веб-страница, за да може да се испрати до вашиот дом. Најголемиот недостаток е обично ограничувањето во однос на разновидноста, бидејќи ги нема сите марки и модели. 
 • Англискиот суд: шпанската продавница има и избор на некои од најпопуларните брендови и модели. Неговите цени не се најниски, но има неколку понуди и промоции за да може да ги набавите овие поевтини производи. Се разбира, исто така ви овозможува да изберете помеѓу купување во физичка продавница или нарачување преку Интернет. 
 • Компоненти за компјутер: Овој друг технолошки гигант од Мурсија има добри цени и тие имаат тенденција да испорачуваат брзо, покрај тоа што нудат добра услуга. Има голем број на брендови и модели, бидејќи делува како посредник за многу други продавачи, иако не на исто ниво како Amazon. 
 • Вортен: Овој друг технолошки ланец има и некои евтини модели на таблети. Во овој случај, имате можност да отидете во продавниците во вашата област за да купите токму таму или да побарате да ви биде испратено до вашиот дом. 
 • пресекот: ланецот гала има продавници низ целата шпанска територија, покрај опцијата за купување преку Интернет од неговата веб-страница. Како и да е, ќе најдете некои марки и модели на таблети, и тоа со разумни цени. Покрај тоа, на крајот имаат и некои промоции за да можете да заштедите некое евро. 

Кога е најдобро време да купите поевтин таблет?

Конечно, едно е да купите евтин таблет, а друго е да купите уште поевтин таблет. За да уживате во автентични поволни цени, можете да почекате одредени настани каде што некои модели стануваат поволни: 

 • Црн петок: Црниот петок се слави секоја година во последниот петок во ноември. Датум во кој речиси сите претпријатија, и физички и онлајн продавници, нудат мноштво понуди кои во некои случаи можат да достигнат до 20% или повеќе. Затоа, тоа е одлична можност да се добие технологија по најдобра цена.
 • Сајбер понеделник: Доколку ја пропуштивте можноста за Црн петок, или она што го баравте не беше достапно, имате уште една втора шанса следниот понеделник по црниот петок. Овој настан става многу производи со огромни попусти во главните онлајн продавници.  
 • Премиерот: овој ден се слави секоја година и е ексклузивен за корисници кои имаат претплата на Amazon Prime. Сите тие, во замена за плаќање на оваа претплата, ќе имаат пристап до специјални понуди само за нив и во мноштво производи и категории.